KOSZYK
Twój koszyk jest pusty
< Poprzedni produkt

Żagiel do windsurfingu Loftsails Escape HD 2026/27 blue
Następny produkt >

Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen HD 2026/27 blue
3263.70 zł
Dostępny na magazynie
ZAPYTAJ NAS

Wybierz wariant:

NO-CAM FREERACE I FREERIDE

Loftsails Oxygen 2026/27 to bezkamberowy żagiel windsurfingowy freeride / freerace, zaprojektowany pod kątem łatwego taklowania, płynnego przyspieszenia i wysokiej prędkości bez camberów. Rurkowe listwy, Cross Batten, dwa oczka clew i dopracowany profil zapewniają stabilny ciąg oraz szeroki zakres użytkowy, a wersje White, HD Blue i LTD Green pozwalają dobrać konstrukcję do intensywności pływania i oczekiwanej trwałości.

Zobacz więcej
Filmy
ShortText:

Freeride z osiągami freerace

Oxygen od lat zajmuje ważne miejsce w gamie Loftsails jako szybki, bezkamberowy żagiel freeride.

Jego charakter opiera się na łatwym wejściu w ślizg, płynnym budowaniu prędkości i stabilnym prowadzeniu podczas długich halsów. Profil po rozpędzeniu pozostaje spokojny i przewidywalny, dzięki czemu rider nie musi stale korygować ustawienia żagla.

Stabilna moc bez camberów

Oxygen generuje moc w sposób płynny i progresywny.

Ciąg pozostaje stabilny i skupiony blisko ridera, co ułatwia utrzymanie zbalansowanej pozycji wraz ze wzrostem prędkości.

Brak camberów upraszcza taklowanie i manewry, ale konstrukcja zachowuje sportowy charakter typowy dla szybkiego freeride'u i no-cam freerace.

Rurkowe listwy

Wszystkie rozmiary wykorzystują kilka rurkowych listew, rozwiązanie częściej spotykane w bardziej wyczynowych konstrukcjach.

 

Pomagają one utrzymać stabilny profil pod większym obciążeniem oraz kierują ciąg do przodu, dzięki czemu Oxygen zachowuje wydajność i kontrolę wraz ze wzrostem siły wiatru.

Szeroki zakres trymu

Oxygen został zaprojektowany z myślą o szerokim zakresie użytkowym.

Dwa oczka clew pozwalają wyraźnie zmieniać charakter żagla. Górne oczko zwiększa głębokość profilu i drive w słabszym wietrze, natomiast dolne spłaszcza profil i zwiększa twist liku tylnego, poprawiając kontrolę przy większym obciążeniu.

Regulacja downhaul i outhaul pozwala dodatkowo dopasować profil do siły wiatru i stylu pływania.

Cross Batten

Cross Batten łączy strefę bomu bezpośrednio z układem listew.

Współpracując z inset clew i geometrią liku tylnego, pomaga utrzymać stabilny ciąg oraz kontrolować twist dolnej części żagla przy większej prędkości.

Dopracowany balans

W aktualnej generacji zwiększono aspect ratio i skrócono długości bomu, co zmniejsza masę rotacyjną i poprawia prowadzenie, szczególnie w większych rozmiarach.

Zmieniona krzywizna liku przedniego oraz ustawienie listew obniżają środek ciągu i pomagają zachować bardziej neutralny balans podczas pływania pod większym obciążeniem.

Nieco niższy profil dolnej części żagla wspiera kontrolę i efektywne prowadzenie przy rosnącej prędkości.

Dwie wersje konstrukcyjne

Oxygen dostępny jest w dwóch głównych wariantach konstrukcji.

White Bi-Ply and X-Ply Construction wykorzystuje 5 mil biaxial luff i foot panels, 4 mil biaxial X-Ply window oraz 4 mil Bi-Ply body panels. Taki układ łączy niską masę z trwałością i stabilnością kształtu.

HD Blue / LTD Green X-Ply Construction wykorzystuje pełny układ X-Ply: 5 mil biaxial luff i foot panels, 4 mil biaxial window panels, 3.5 mil biaxial leech panels oraz 2 mil upper body panels.

Wersje HD Blue i LTD Green są ukierunkowane na większą odporność podczas intensywnego i częstego użytkowania.

Double Dacron Top Panels

Górne panele Oxygen wykonano z dwóch warstw Dacronu.

Rozwiązanie zwiększa trwałość tej części żagla i ułatwia jego równomierne zwijanie.

Kevlar-Reinforced Clew Panel

Wzmocniony Kevlarem panel biegnie od clew do listwy znajdującej się nad bomem.

Wzmacnia jedną z najbardziej obciążonych stref żagla oraz chroni okolice najdłuższej listwy podczas zwijania, transportu i przechowywania.

Lżejsza, funkcjonalna konstrukcja

Ograniczenie zbędnych elementów z marker cloth i scrim pozwoliło zmniejszyć masę oraz obniżyć środek masy żagla.

Przekłada się to na lżejsze odczucie w rękach i łatwiejsze prowadzenie, bez dokładania elementów, które nie pełnią konkretnej funkcji konstrukcyjnej.

Trim Diamond i detale użytkowe

Trim Diamond daje wizualny punkt odniesienia do kontroli otwarcia liku tylnego i powtarzalnego trymu.

Full-Opening Mast Pad zapewnia łatwy dostęp do przedłużki, systemu downhaul i zintegrowanego napinacza listwy.

FAQ – Loftsails Oxygen 2026/27

Co nowego w Oxygen 2026/27?

Oxygen otrzymał szereg zmian konstrukcyjnych i modyfikacji profilu, które poprawiają balans, prowadzenie oraz trwałość żagla.

W całej gamie zastosowano wyższy aspect ratio i krótsze bomy, co zmniejsza masę rotacyjną i poprawia manewrowość, szczególnie w większych rozmiarach. Zmodyfikowana krzywizna liku przedniego i nowe kąty ustawienia listew obniżają środek parcia oraz poprawiają balans podczas pływania pod większym obciążeniem.

Nieco niższy profil dolnej części żagla zapewnia bardziej efektywny ciąg do przodu i lepszą kontrolę przy wzrastającej prędkości.

Zmiany konstrukcyjne obejmują nowe panele dolnej części żagla o grubości 5 mil oraz panel clew wzmocniony Kevlarem, sięgający do listwy nad bomem. Rozwiązania te zwiększają trwałość w obszarach poddawanych dużym obciążeniom.

Układ paneli i grafika są zgodne z koncepcją functional minimalism – ograniczono zbędne materiały scrim i marker cloth, aby zmniejszyć masę całej konstrukcji.

Do gamy dołączyła również nowa wersja kolorystyczna LTD Green, wykonana w tej samej konstrukcji co wariant HD Blue.

Do jakich warunków przeznaczony jest Oxygen?

Oxygen został zaprojektowany do freeride na płaskiej wodzie i w umiarkowanym chopie, gdzie najważniejsze są wczesne wejście w ślizg, prędkość i komfort prowadzenia.

Najlepiej sprawdza się w słabym i średnim wietrze, oferując szybkie wejście w ślizg i płynne przyspieszenie bez konieczności intensywnego pompowania czy ciągłych zmian trymu.

Wraz ze wzrostem siły wiatru zachowuje stabilność i przewidywalny balans, pozwalając na komfortowe pływanie przy większym obciążeniu.

To doskonały wybór dla windsurferów, którzy szukają łatwego w obsłudze żagla do rekreacyjnego freeride i szybkiego pływania, zapewniającego wysoki potencjał prędkości, łatwe wejście w ślizg oraz płynne wykonywanie zwrotów.

Dla jakiego poziomu zaawansowania jest Oxygen?

Oxygen jest odpowiedni dla szerokiego grona windsurferów – od średniozaawansowanych riderów rozwijających swoje umiejętności po doświadczonych miłośników freeride.

Konstrukcja no-cam ułatwia taklowanie i zapewnia intuicyjne prowadzenie oraz przewidywalny ciąg. Dzięki temu żagiel dobrze sprawdza się u osób doskonalących pozycję na desce i budujących pewność podczas pływania.

Jednocześnie oferuje wystarczającą stabilność i moc, aby doświadczeni riderzy mogli rozwijać wysokie prędkości i pływać pod większym obciążeniem, bez konieczności korzystania z bardziej wymagających konstrukcji z camberami.

Jaki maszt jest zalecany do Oxygen 4.6 White 2026/27?

Do żagla Oxygen 4.6 White 2026/27 producent rekomenduje maszt Loftsails Vision RDM 370.

Alternatywnie można zastosować również Loftsails Spark RDM 370.

Z jaką deską najlepiej współpracuje Oxygen?

Oxygen najlepiej współpracuje z deskami freeride i freerace.

Jego zbalansowany ciąg i szeroki zakres wiatrowy doskonale pasują do desek przeznaczonych do wczesnego wchodzenia w ślizg i efektywnego rozwijania prędkości na płaskiej wodzie oraz w niewielkim chopie.

Stabilny środek parcia wspiera komfortową pozycję i równomierne przyspieszenie, co szczególnie dobrze sprawdza się na deskach freeride o średniej i większej szerokości.

Do desek bump & jump oraz konstrukcji ukierunkowanych na pływanie na falach bardziej odpowiednie będą Windscape lub Purelip, zaprojektowane do dynamiczniejszego pływania i trudniejszych warunków na wodzie.

Czym różni się Oxygen od Switchblade?

Oba żagle są przeznaczone do szybkiego pływania freeride, ale różnią się charakterystyką i stopniem specjalizacji.

Oxygen to żagiel freeride bez camberów, skoncentrowany na prostocie obsługi, wczesnym wejściu w ślizg i płynnym rozwijaniu prędkości. Oferuje dobry ciąg w dolnym zakresie wiatru, łatwe taklowanie i tolerancyjne prowadzenie w szerokim zakresie codziennych warunków.

Switchblade to bardziej sportowa konstrukcja freerace z camberami. Najlepiej sprawdza się podczas szybkiego pływania pod większym obciążeniem, oferując mocniejszy ciąg do przodu, bardziej stabilny profil i lepsze utrzymywanie wysokiej prędkości. Jest również bardziej wymagający pod względem trymu i techniki.

W praktyce Oxygen stawia na łatwość użytkowania i efektywność, a Switchblade na sportowe osiągi i utrzymywanie wysokiej prędkości pod obciążeniem.


 

Potrzebujesz błyskawicznej odpowiedzi lub porady? Porozmawiaj z nami na czacie. Jesteśmy aktywni od 9.00 do 17.00 CET.

Jeśli jesteśmy nieaktywni - możesz zostawić nam wiadomość.

​+48 61 666 07 01

Dla tych, którzy preferują rozmowy telefoniczne - oto nasz numer. Do usłyszenia.

Specyfikacja
WariantŻagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 4.6Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 5.3Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 5.8Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 6.3Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 6.7Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 7.3Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 7.8Żagiel do windsurfingu Loftsails Oxygen 2027 white 8.5
Powierzchnia (m²)4.65.35.86.36.77.37.88.5
Luff (cm)392416430444462478490508
Zakres ustawienia bomu (cm)160-172174-186186-196192-204196-210208-218216-228226-238
Przedłużka (cm)2216301432183018
Listwy66666677
Długość masztu370400400430430460460490
Dobór masztuVision 370Vision 400Vision 400Vision 430Vision 430Vision 460Vision 460Vision 490
Vario topTakTakTakNieNieNieNieNie
PrzeznaczenieFreerideFreerideFreerideFreerideFreerideFreerideFreerideFreeride
Waga (kg)3.83.94.14.24.34.555.2
SKULS060040310LS060040320LS060040330LS060040340LS060040350LS060040360LS060040370LS060040380
Najlepsze marki + WIĘCEJ